ОБЛІК І АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ ІНВЕСТИЦІЙ: МЕТОДИКА ТА ОРГАНІЗАЦІЯ




  • скачать файл:
Название:
ОБЛІК І АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ ІНВЕСТИЦІЙ: МЕТОДИКА ТА ОРГАНІЗАЦІЯ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

 

У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертації, сформульовано мету, завдання дисертаційної роботи, об’єкт, предмет, методи дослідження, розкрито наукову новизну і практичне значення одержаних автором результатів дослідження, подано інформацію про апробацію та публікацію результатів дослідження, структуру та обсяг роботи.

У розділі 1 «Теоретичні основи обліку й аналізу фінансових інвестицій» відображено економічну суть фінансових інвестицій як об’єкта бухгалтерського обліку й аналізу, зроблено огляд наукових праць вітчизняних і зарубіжних учених щодо тлумачення сутності цієї категорії, визначено проблемні питання оцінки фінансових інвестицій у бухгалтерському обліку й напрями і завдання обліково-аналітичної роботи з фінансовими інвестиціями.

У загальному розумінні фінансові інвестиції – це активи, які підприємство утримує з метою збільшення прибутку (процентів, дивідендів тощо), зростання вартості капіталу або інших вигід для інвестора. На основі ретроспективного аналізу розвитку механізму облікового відображення операцій із фінансовими інвестиціями в Україні визначено, що поняття «інвестиції» та «фінансові інвестиції» співвідносяться як категорії загального і конкретного. Інвестиції є загальнішою економічною категорією, ніж довготермінове вкладення капіталу, оскільки можуть бути реалізовані в різних формах: реальній, фінансовій, інтелектуальній, інноваційній, на відміну від капіталовкладень, що здійснюють тільки у високоефективні проекти, результатом яких є дохід, прибуток, дивіденди.

Запропоновано виділити фінансові інвестиції в самостійну підгрупу фінансових активів, що дадуть підприємству економічні вигоди й сприятимуть прямому надходженню до нього грошових коштів. При цьому вони мають свої особливості порівняно з іншими фінансовими активами, які полягають у тому, що їх визнання в обліку спричиняє одержання за ними додаткового доходу, який спрямовують на збільшення капіталу підприємства через розподіл прибутку інших підприємств.

Досліджено специфічні характеристики фінансових інвестицій та визначено найважливіші з них для цілей бухгалтерського обліку, зокрема: пряме надходження коштів у межах однієї стадії кругообігу фінансового капіталу; спосіб збільшення капіталу підприємства через отримання прибутку у вигляді процентів і дивідендів від інших підприємств; безпосередній взаємозв’язок із фінансовими інструментами. Аналіз цих характеристик дав змогу розробити напрями вдосконалення облікових й аналітичних процедур, що забезпечують ефективне управління фінансовими інвестиціями. Доведено, що в бухгалтерському обліку поняття «фінансові інструменти» недоцільно відносити до об’єктів бухгалтерського обліку.

У дисертації обґрунтована необхідність удосконалення класифікації фінансових інвестицій з урахуванням потреб бухгалтерського обліку. Запропоновано доповнити її такими класифікаційними ознаками: термін утримання; ступінь впливу на об’єкт інвестування; джерела придбання; повнота оплати; спосіб зберігання; метод оцінювання в бухгалтерському обліку, відношення до права власності (табл. 1).

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА