УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ В НАФТОГАЗОВІЙ ГЕОЛОГОРОЗВІДЦІ




  • скачать файл:
Название:
УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ В НАФТОГАЗОВІЙ ГЕОЛОГОРОЗВІДЦІ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми дослідження. В умовах скорочення обсягів пошуково-розвідувального буріння та щорічного приросту розвіданих запасів вуглеводнів в Україні виникла необхідність реструктуризації геологорозвідувальної галузі. Першочергового вирішення потребують питання підготовки обґрунтованої програми її розвитку, створення сприятливих  умов для залучення інвестицій, забезпечення цільового та ефективного використання бюджетних коштів, стабільної роботи геологорозвідувальних підприємств.

Першим кроком до вирішення цих проблем на мікрорівні є формування такої системи інформаційного забезпечення управління господарською діяльністю підприємства, яка б дозволяла вирішувати питання оптимізації виробничих програм, забезпечувала ефективний контроль та аналіз витрат з метою визначення шляхів зниження собівартості геологорозвідувальних робіт, виявлення внутрішніх резервів їх фінансування, а також оновлення технічної бази. Такою інформаційною системою є управлінський облік витрат.

Суттєвий внесок у його розвиток зробили провідні вітчизняні  та зарубіжні науковці, серед  яких  Бачинський В.І.,  Бутинець Ф.Ф.,    Голов С.Ф., Гуцайлюк З.В., Друрі К., Завгородній В.П., Задорожний З.В., Каверіна О.Д., Литвин Б.М., Малюга Н.М., Мних Є.В., Нападовська Л.В.,  Ніколаєва С.А., Палій В.Ф.,  Пушкар М.С.,  Рудницький В.С.,  Сопко В.В.,  Фостер Дж., Хомин П.Я., Хорнгрен Ч.,  Чумаченко М.Г.,  Шеремет А.Д., Яругова А. та інші. Проте, зважаючи на специфіку та умови проведення геологорозвідувального виробництва, проблеми організації управлінського обліку виробничих витрат на підприємствах галузі  потребують додаткових досліджень. 

Сьогодні, незважаючи на необхідність адаптації облікового процесу до ринкових умов господарювання, діюча практика обліку витрат на геологорозвідувальних підприємствах не забезпечує формування достовірної, повної та релевантної інформації для прийняття обґрунтованих  управлінських рішень. Основними причинами цього є невідповідність методичних матеріалів з організації обліку витрат та калькулювання собівартості геологорозвідувальних робіт принципам ефективного управління, недостатня аналітичність обліку, відсутність належного контролю та аналізу виробничих витрат на підприємствах нафтогазової геологорозвідки, формальне планування їх господарської діяльності.

Необхідність приведення існуючої на геологорозвідувальних підприємствах системи обліку витрат у відповідність до інформаційних потреб ефективного управління, недостатній рівень дослідження проблем організації та методики обліку, аналізу і бюджетування витрат в нафтогазовій геологорозвідці обумовили актуальність теми дисертаційного дослідження.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до планів комплексних науково-дослідних тем кафедри обліку і контролінгу в промисловості Тернопільського національного економічного університету: “Методологічні аспекти удосконалення системи бухгалтерського обліку в Україні” (державний реєстраційний номер 0101U003410) та “Формування інтелектуальної системи обліку для ринкового середовища” (державний реєстраційний номер 0106U000524).

У межах наукових програм автором досліджено проблеми інформаційного забезпечення управління витратами в геологорозвідувальній галузі, проаналізовано теоретичні розробки з питань обліку витрат та калькулювання собівартості геологорозвідувальних робіт, запропоновано внести зміни та доповнення до Методичних рекомендацій з формування собівартості геологорозвідувальних робіт стосовно об’єкту обліку витрат, їх класифікації, переліку калькуляційних статей та порядку розподілу непрямих витрат.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є обґрунтування теоретико-методичних засад формування системи управлінського обліку виробничих витрат, розроблення практичних рекомендацій щодо удосконалення його організації та методики на підприємствах нафтогазової геологорозвідки.

Досягнення поставленої мети передбачає вирішення таких завдань:

- розкрити значення управлінського обліку   витрат як основної складової системи інформаційного забезпечення управління господарською діяльністю підприємства, визначити сферу застосування та тенденції його розвитку в ринкових умовах господарювання;

-   дослідити проблеми методичного забезпечення та проаналізувати діючу на геологорозвідувальних підприємствах практику обліку  витрат і калькулювання собівартості робіт  з  метою  її удосконалення  відповідно до  потреб  управління;

-   визначити структуру виробничих витрат досліджуваних підприємств, обґрунтувати їх склад і класифікацію;

-   виявити вплив природно-геологічних, географо-економічних, організаційно-технологічних та інших факторів на формування сучасної системи обліку виробничих витрат, розробити модель їх аналітичного обліку відповідно до  інформаційних потреб  управління  геологорозвідувальним    підприємством;

-   удосконалити облікові регістри геологорозвідувальних підприємств з метою підвищення їх аналітичності;

-   запропонувати номенклатуру калькуляційних статей із врахуванням специфіки галузевого виробництва і структури виробничих витрат, удосконалити калькулювання собівартості геологорозвідувальних робіт;

-   дослідити діючу на підприємствах нафтогазової геологорозвідки практику аналізу і бюджетування виробничих витрат, запропонувати напрями її удосконалення відповідно до інформаційних потреб управління господарською діяльністю.     

Об’єктом дослідження є процес формування виробничих витрат і калькулювання собівартості  робіт на  підприємствах нафтогазової   геологорозвідки.

Предметом  дослідження є методика та організація управлінського обліку витрат на підприємствах нафтогазової геологорозвідки відповідно до інформаційних потреб управління господарською діяльністю.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА